Březen 2014

BUDE EXISTOVAT

15. března 2014 v 18:24 | Zeměpis z Hlavy |  Aktuality o tomto blogu
Takže tento blog existovat bude, i tak nadále některé články budou odkazovány na novější blog. Je to hlavně díky tomu, že už tento blog navštívilo cca 5,5 tisíc lidí. Děkuji všem za návštevy a doufám, že to tak bude pokračovat dále.


NOVÝ BLOG

6. března 2014 v 19:48 | Zeměpis z Hlavy |  Aktuality o tomto blogu

http://zzhlavy.blogspot.cz/

Je to důležité upozornění a tak ho nepřehlédněte!!

Tento blog se přesunuje na blogger.com. Pravděpodobně to zatím vypadá že tady zůstanu, ale všechno se jesště může změnit. Jděte tedy na:http://zzhlavy.blogspot.cz/


O čem se moc tedy nemluví

6. března 2014 v 19:38 | Zeměpis z Hlavy |  Názory
O čem se nemluví? Napadá mě bleskurychle jediná věc - postavení žen v arabských zemích. O tom se nemluví. Sice poměrně nedávno proběhl článek v Reflexu, ale i tak je fakt, že ženy nemohou ve většině arabských zemích řídit auto, brát antikoncepci a to je vlastně i ve velké části Afriky a Asie. Hlavně japonská doktorína ''Muž velí, žena slouží'' je teda na vyspělou zem docela překvapující i když se stačí podívat na jejich kulturu.
Ameneh Bahrami byla oslepena kyselinou za to, že odmítla nabídku k sňatku. (Írán, dailymotion.co.uk)

Další věcí jsou platy žen. Naposledy na konci listopadu po dlouhé pomlce. Žena - 100%, muž - 130-140%. Náskok sice ''jen'' o tísícovku, ale i tak je to dost. Rozdíly se však snižují. Před 5 lety rozdíl byl i 2,5 tisíce. Ovšem dle mého názoru je často realita jiná, než se ukazuje.
Ženy obvykle pracují v závodech a továrnách na 8h nebo na 12h.