Minimální parametry

25. října 2014 v 8:57 | Zeměpis z Hlavy |  Rady, tipy - elektronika

I dnes narazíte na podstandartní komponenty a zařízení, které dnes již neutáhne žádné aplikace. A tak Vám poradím jak si vybrat správné zařízení aniž by peněženka protestovala, a Vy neměli nervy kvůli pomalým reakcím.


1. Displej
Dnes už neberte telefony s displejem méně než 4''! Nejenže se Vám na něj bude špatně dívat, ale tyto displeje mají obvykle velmi nízké rozlišení - chce to minimálně 800x480! Ovšem zase 6'' a větší jsou tak trochu moc velký, takže se pohybujte v rozmezí 4''-6''. U tabletů je minimální rozlišení 1024x768, menší nevadí u 7'' tabletů, ale u 9'' a větších je to dost znát když máte nízké rozlišení.

2. Výkon a paměť
Minimálně 4 GB! Ale lépe 8 a více, protože když máte 4 GB, tak používat můžete jen asi 2,5 - 3,5 GB a toto místo Vám bude za chvilku malé. Z 8 GB vám zbyde cca 6 - 7 GB a platí čím víc, tím líp (dnes je obvykle 16 GB, někdy dokonce i 32 GB). Bonus je slot na SD kartu, ale ta je na aplikace k ničemu. Chtějte taky čtyřjádro - dvoujádro Vám dnes již nepomůže. Taky operační pamět by neměla být nižší než 1 GB, 512 MB se Vám bude sekat. Dnes už jsoou varianty 1,5 GB - 3 GB, nejčastěji však 1 GB a 2 GB.

3. Konektivita
WiFi je základ! Bluetooth byste měli mít, abyste snáz posílali soubory. NFC a LTE je dnes u dražších telefonů. U tabletů je bonus telefonování a SMS.

Update: Tady se věnuji hlavně Androidu, na WP a jiné se vrhnu v jiném článku.

Příště porovnání telefonů za méně než 5000 Kč!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama