Chytrá ostružina

6. listopadu 2014 v 19:51 | Zeměpis z Hlavy |  Rady, tipy - elektronika

Popularita Blackberry není kdovíjaká, zvlášť když máme levnější varianty, a přece jenom, tlačítka jsou méně pohodlná než u starých Nokií, nebo dotykový displej. Ale přece jenom, něco na tom ovládání je...


Nákup?
V ČR již není možno ho moc koupit - není o něho zájem. Ve světě tvoří 1% zařízení (pro srovnání - Android má 84%). A když už tak u hodně málo obchodů. Např. BlackBerry Passport (nejnovější mobil) lze koupit za 16490,-. BlackBerry však hodně pokročilo ve vývoji výkonu a paměti - 3 GB RAM, 32 GB ROM a 4x2,2 GHz. Displej je divný, čtvercový (hodně velký nezvyk).

Pro koho?
Byznysmeni, podnikatelé a malé firmy si přijdou určitě na své. E-mailový server, BlackBerry HUB a jiné věci, dělají BlackBerry telefonem ideálním pro podnikatele.

Proč je škoda, že to nikdo nekupuje?
Unikátní ovládání přišlo pozdě. Ale i tak je docela dobrý na ovládání, ovšem velmi předražený (jako 5 tisíc za přístroj 806 MHz a 512 MB RAM?!, ovšem pořád to nemá na krále předraženosti Apple). Je krásný, ale není pro každého. Je potřeba, aby v BlackBerry udělali něco pro lidi, a ne Porsche design by BlackBerry za 43 tisíc.

Nyní by mě zajímal názor, o čem byste chtěli, abych psal s elektronikou (došly mi nápady :( ach jo). Špičkové telefony ještě musím probrat, takže asi ještě týden mi to zabere.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama