Komunismus?

8. listopadu 2014 v 13:11 | Zeměpis z Hlavy |  Názory
Sice se to zařazení zdá divné (Komunismus není starý zvyk!), ale ovlivnilo nás to, a to dost hodně. Všechny naše zvyky, chování, vidění světa, to vše ovlivnilo 40 let režimu.

Ty naše zvyky jako chalupaření, chození do skauta (dřiv pionýr; i když je pravda, že skaut upadá) apod. Školství - učitelé učí jako kdyby se nic nezměnilo. Někoho potrestají, a někoho zase ne, protože to je syn/dcera kamaráda/ky.

A v politice to stejné. I když tam máme ODS, TOP 09 (pravicové strany, kdybyste to nevěděli), tak pořád to jsou děti komunistů. Zářný příklad - Andrej Babiš.

A teď začnete říkat, že to není pravda apod. Z části máte pravdu. Jenže, podívejte se někdy na dokumenty nebo filmy za První republiky. A vidíte ten rozdíl - Češi jsou na sebe opravdu hrdí, že něco dokáží, že mají vyvintutý ČESKÝ průmysl (ne, u nás všechno vlastní teďka 5 subjektů - Němci, Korejci, Japonci, Andej Babiš, Ministerstvo financí).

Ano, sice si stěžuji a ano, je to zbytečné a nic s tím neudělám. Ale teď si to řekne každý a co pak? To bychom tu měli furt ten zatuchlý komunismus...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 8. listopadu 2014 v 13:55 | Reagovat

To ježdění na chalupy jsem nikdy nechápala. V minulosti beru, nebylo moc možností vyžití. Ale dneska? V pátek se sebrat, do večera dělat z přes týden neobydlené chalupy bydleníhodné místo, sobotu prodřít na zahradě nebo na něčem jiném, co se přes zimu pokazilo, v neděli zase balit a jet domů. Co to člověku dá? Vždyť může dělat mnoho užitečnějších a zábavnějších věcí, zvlášť, když se často setkávám u známých s tím, že už tam jezdí jen z povinnosti a skoro všichni jsou tím otrávení, ale jezdí. No, pravda. Prostě ten zvyk. Ještě, že my na vesnici bydlíme a nemusíme se nutit k víkendovému pokusu o chalupaření :D

2 Tommy Tommy | 23. prosince 2014 v 3:53 | Reagovat

Za starejch časů stačilo bejt jenom aktivní komunista a dostals všechno zadarmo a v hlavě sis mohl myslet cos chtěl. Kdo ti dneska co dá zadarmo ty hlavo..? A když na mě teď vyrukuješ s tim žes nemohl cestovat a já nevim co ... tak ano jistě, samozřejmě, ale to se tě týkalo jen pokud jsi byl Venca Havlů a chtěl sis dokazovat nějakou pomyslnou svobodu, kterou dneska stejně nemáš! Nepleť si svobodu a konzumní možnosti! PS: Celej Jáchymov se může jít bodnout! Nic víc než tvrdohlaví mučedníci!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama